Pozor pozor! Po roku sa v Košiciach opäť bude konať Medzinárodný filmový festival Art Film, ktorý ani teraz nezabudol na najmladších divákov! Na jubilejnom 30. ročníku nebude chýbať sekcia Filmy pre deti, či sprievodný program plný zábavy.
Bamse a najmenšie dobrodružstvo na svete
22. jún (sobota) o 10.00
26. jún (streda) o 10.00
Malá Maja náhodou vypije šťavu XYZ a zmenší sa na veľkosť mravčeka. Táto nová podoba ju dovedie k najväčšiemu (aj keď v najmenšej veľkosti) dobrodružstvu v živote. Nájdu ju kamaráti, keď bude maličká ako mravec? Bamse a najmenšie dobrodružstvo na svete je ďalší zo série celovečerných animovaných filmov režiséra Christiana Ryltenia o medvedíkovi Bamsem, ktorého pozná vo Švédsku už niekoľko generácií.
Čarodejník Kajtek
27. jún (štvrtok) o 10.00
Snáď každé dieťa chce mať čarovnú moc, ale čo ak sa mu tento sen splní? Kajtek je dvanásťročný chlapec s výnimočne rebelským temperamentom, vyrastajúci s otcom a babkou, ktorý v sebe jedného dňa objaví nadprirodzené schopnosti. Tento nezvyčajný talent v kombinácii s neposlušným chlapčenským charakterom však znamená veľké problémy nielen pre rodinu a školu, ale aj pre celé mesto. Akou cestou sa vydá mladý čarodejník?
Tonko, Slávka a kúzelné svetlo
24. jún (pondelok) o 10.00
Animovaná rozprávka hovorí príbeh o jedenásťročnom Tonkovi, ktorý má zvláštnu vlastnosť – od narodenia svieti. Jeho príliš starostliví rodičia ho nepúšťajú von, aby ho ochránili pred vonkajším nebezpečenstvom. Keď sa však do ich domu nasťahuje tajuplná Slávka, Tonkovi sa svet obráti hore nohami.
Môj kamarát robot
23. jún (nedeľa) o 10.00
25. jún (utorok) o 10.00
Príbeh o dôležitosti, ale aj krehkosti priateľstva. Tento kreslený ľúbostný list pre nádherné „Veľké jablko“ bol nominovaný na Oscara za rok 2023 v kategórii Najlepší dlhometrážny animovaný film.
Pes žijúci v newyorskom Manhattane už nechce byť sám, preto sa jedného dňa rozhodne, že si zostaví vlastného robota. Postupne sa stanú nerozlučnými priateľmi, ktorí si užívajú úžasný New York v tanečnom rytme 80. rokov. V jednu letnú noc však musí pes svojho robota opustiť. Stretnú sa ešte?
Pre verejnosť si organizátori spolu s TV JOJ pripravili Autogramiádu hercov z obľúbených filmov a seriálov. Tešiť sa môžete nielen na podpisy, ale aj spoločné fotografie a mimoriadne dobrú atmosféru, ktorú autogramiáda každoročne do Košíc prináša.
Autogramiáda sa bude konať 22. júna (sobota) pri Dolnej bráne o 14.30 hod.
Okrem filmových zážitkov sa najmenší diváci môžu tešiť aj na bezplatný zábavný sprievodný program o ktorý sa postará TV JOJKO. Program TV JOJKO uvádza: Koncert malinyJAM, kde sa Miňo a Paťo vydajú do ríše zvierat alebo sa pozrú na chladničkové strašidlo. Koncert malinyJAM sa uskutoční v Kulturparku 23. júna (nedeľa) o 16.00.
Vstupenky sa dajú zakúpiť na internetovej stránke festivalu TU.
jednorazový lístok 6€
lístok na detské projekcie 3€
Ak plánuješ navštíviť viacero filmov, oplatí sa kúpa festivalovej vstupenky (Cinepass). Pre jeho zakúpenie je potrebné sa zaregistrovať.
Je preto potrebné si vopred vytvoriť osobné konto v rezervačnom systéme MyCinepass. Na prípadné registrácie budú návštevníkom k dispozícií samoobslužné počítače.
KLASICKÝ CINEPASS (predpredaj) od 15.2.2024 do 20.6.2024 - 40€
od 21.6.2024 do konca festivalu - 50€
3-DŇOVÝ CINEPASS - 3 dni podľa vlastného výberu (predpredaj) - 25€
od 21.6.2024 do konca festivalu - 30€
Pre spríjemnenie zážitku z festivalu odporúčame prečítať si Desatoro festivalového diváka.
tel. kontakt: +421 904 111 333
e-mail: infocentrum@iffartfilm.com
web: www.iffartfilm.com