Lesnícky náučný chodník Diana

Chodník sa nachádza v Spišskej Novej Vsi, v miestnej časti Novoveská Huta. Diana je bohyňou chovu a lovu zvierat, no je to aj meno tvorkyne projektu náučného chodníka, ktorý pôvodne vznikol v roku 2004 pod iným názvom. Chodník prešiel rekonštrukciou a pribudli na ňom nové informačné panely. Znovuotvorený bol v roku 2020 a opäť si získava svojich priaznivcov.

Trasa začína pri autobusovej zastávke oproti Sádrovke v Novoveskej Hute. Cestou na vrchol natrafíte na drevený altánok, informačné panely, dokonca zážitkový chodníček, drevinový semafor a iné prírodné edukačné prvky. Chodník je v správe Lesy mesta Spišská Nová Ves a jeho pracovníci vám prostredníctvom lesnej pedagogiky priblížia množstvo informácii o lese.

Otváracie hodiny:

Celoročne

Vstupné:

Chodník nie je spoplatnený

Kontakt:

Tel. kontakt: 053/417 3411

E-mail: huta@lesysnv.sk
Viac informácii nájdete na: Náučný chodník

Ako sa dostanete k náučnému chodníku ?

Zaujímavosti v okolí

Fairytale newsletter

Do you want to stay alert and know about every event in your area or get the latest tips for a great trip? Leave us your email, and you won't miss anything important from the world of Haravara!
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
The translations of the website into Polish, English, and Hungarian language were implemented with the financial support of the Ministry of Tourism and Sports of the Slovak Republic.
cross