Lanový most cez Latoricu

,,Ako prejdeme cez túto rieku?" vyzvedala Majka a s veľkým otáznikom v tvári sa pozrela na Kaška.
,,Noo, pred nejakým časom tu bol postavený krásny lanový most, po ktorom chodili len tí odvážni. No neverím, že ešte stojí," zamyslel sa Kaško.
,,Myslíš tento most?" ukázal Max prstom do diaľky a ako pravý odvážny dobrodruh ho s hrdosťou prešiel.

A čo vy? Odvážite sa prejsť ponad rieku Latorica cez lanový most?

Cesta autom medzi obcami Boťany a Ptrukša, trvá viac ako polhodinu a je dlhá takmer 40 km. Rieku Latorica totiž treba obchádzať. Pre peších či cyklistov však existuje alternatíva. Ňou je lanový most v blízkosti národnej prírodnej rezervácie Latorický luh. 50 metrov dlhý a 1 meter široký lanový most, bol postavený v roku 1968 a už dlhé desaťročia slúži ako skratka miestnym obyvateľom a je lákadlom turistov zo širokého okolia. Pre neznalých si prekročenie mosta vyžaduje štipku odvahy, avšak nebojte sa, je bezpečný.

Otváracie hodiny:

Most je voľne prístupný

Vstupné:

Bez poplatku

Ako sa dostanete k mostu?

Zaujímavosti v okolí

Fairytale newsletter

Do you want to stay alert and know about every event in your area or get the latest tips for a great trip? Leave us your email, and you won't miss anything important from the world of Haravara!
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
The translations of the website into Polish, English, and Hungarian language were implemented with the financial support of the Ministry of Tourism and Sports of the Slovak Republic.
cross